Agregaty wody lodowej – chłodzenie pomieszczeń i nie tylko!

20180112 1112550 e1543496548993 219x300 - Agregat wody lodowej i dry-cooler

20180112 111209 e1543496627525 300x178 - Agregat wody lodowej i dry-cooler

Agregat wody lodowej znajdujące się w ofercie firmy Termo Technika są urządzeniami służącymi do uzyskania medium o obniżonej temperaturze, wykorzystywanego w procesie produkcji lub do chłodzenia pomieszczeń. Rozróżniamy agregaty z bezpośrednim odparowaniem i wytwornice wody lodowej tzw. chillery wody lodowej.

Dry – coolery to równie popularne rozwiązanie!

Coraz częściej znajdują również zastosowanie suche chłodnice cieczy tzw. dry-coolery. Głównym powodem wzrostu ich popularności jest rosnący nacisk na obniżenie kosztów eksploatacji w zakresie energii elektrycznej. Dry-coolery wykorzystują niskie temperatury powietrza zewnętrznego, niższe niż chłodzone medium. W przypadku zakładów przemysłowych pracujących przez cały rok pozwalają ograniczyć zużycie energii elektrycznej dla sprężarek, w sytuacji, gdy temperatura powietrza zewnętrznego spada poniżej temperatury medium chłodzonego. W większości przypadków oznacza to znaczne oszczędności w okresie od października do marca. W pozostałych miesiącach roku system działa jako wspomagający chłodzenie agregatu. W specjalnych zastosowaniach, gdy czynnik chłodniczy może mieć temperaturę powyżej 35°C dry-cooler może być jedynym źródłem chłodu. W ofercie mamy również modele zraszane, które pozwalają uzyskać niższe temperatury medium chłodzonego, a ich zaletą w stosunku do wież chłodniczych jest zminimalizowanie strat wody na odparowanie oraz mniejsze problemy z jej jakością w zakresie zraszania.

Co możemy zaproponować?

Firma Termo Technika oferuje klientom nie tylko dostawę urządzeń chłodniczych takich jak agregaty wody lodowej, ale również dobór właściwej technologii, indywidualnie dostosowanej do potrzeb Klienta. Zajmujemy się systemami klimatyzacji, ale przede wszystkim instalacjami chłodniczymi w zakładach przemysłowych m.in. w zakresie chłodzenia form wtryskowych, urządzeń elektrycznych, schładzania wody powracającej z produkcji. Prowadzimy także sprzedaż armatury przemysłowej, w tym odwadniaczy pływakowych czy też termodynamicznych.

Każdorazowo Klientom przedstawiamy indywidualnie dobraną technologię, wykonujemy projekt instalacji chłodniczej, dostarczamy urządzenia wraz z niezbędną armaturą, a jeśli to konieczne, również z kondycjonowaniem wody. Montujemy także chillery do wody lodowej i wiele innych elementów, zapewniając opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.

W ofercie mamy urządzenia renomowanych firm takich jak CLIVET, DECSA, THERMOKEY, AERMEC.

AGREGAT WODY LODOWEJ vs DRY-COOLER – Na co zwrócić uwagę przy doborze urządzenia chłodniczego
do instalacji wody technologicznej

Sprawdź !

Zakres dostaw dla instalacji chłodzenia

 • Agregaty wody lodowej

  woda lodowa wykorzystywana do klimatyzacji pomieszczeń oraz w zakładach przemysłowych do produkcji

 • Systemy freecoolingu

  systemy odzysku darmowego chłodu z powietrza zewnętrznego są oferowane jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe dla agregatów chłodniczych o wydajności ziębienia od 80 do 1200 kW. Praktycznie funkcja free-coolingu jest realizowana przy użyciu dodatkowego wymiennika ciepła oraz trójdrogowego zaworu regulacyjnego. W ofercie firmy znajdują się również urządzenia pozwalające na realizację procesu darmowego chłodzenia dla istniejących na obiekcie agregatów chłodniczych nie wyposażonych w taki system.

 • Wieże chłodnicze

  urządzenia pracujące w obiegach otwartych i zamkniętych

 • Chłodnice wentylatorowe

  zwane również dry-coolerami są to urządzenia pozwalające na schłodzenie medium stosowanego w instalacjach chłodzenia pieców indukcyjncyh, falowników, maszyn, układów hydraulicznych

 • Pompy ciepła

  również z odwracalnym obiegiem chłodniczym pracujące w funkcji grzanie/chłodzenie