Epuro – chemiczna korekta wody

Preparaty chemiczne do dozowania – chemiczna korekta parametrów wody

Dla obiegów grzewczych oraz chłodniczych często stosowane są układy dozujące dzięki którym, w celu poprawy parametrów wody możemy do obiegów wprowadzać odpowiednie preparaty chemiczne. Dzięki zastosowaniu poniższych preparatów możemy skorygować pH wody, związać twardość resztkową oraz tlen, zabezpieczyć instalację przed korozją, a także zapobiec rozwojowi życia biologicznego. Poniżej krótki opis preparatów, które możecie Państwo zamówić w naszej firmie

 

EPUROCET P 100 (dawniej Cetamina V2000)

Preparat organiczny o właściwościach lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa nie tylko kotła i zbiornika wody zasilającej, ale również instalacji para-kondensat. Przeznaczony do układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną, w których para nie ma bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.

 

EPUROCET P 120

Preparat organiczny o właściwościach lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa nie tylko kotła i zbiornika wody zasilającej, ale również instalacji para-kondensat. Przeznaczony do układów kotłów parowych zasilanych wodą zdemineralizowaną lub zdekarbonizowaną, w których para nie ma bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.

 

EPUROCET P 130 S

Preparat organiczny o właściwościach lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa nie tylko kotła i zbiornika wody zasilającej, ale również instalacji para-kondensat. Przeznaczony dla układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną, zdemineralizowaną lub zdekarbonizowaną. Produkt jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, za wyjątkiem mleka i produktów mlekopochodnych.

 

EPUROCET P 115

Preparat organiczny o właściwościach lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa nie tylko kotła i zbiornika wody zasilającej, ale również instalacji para-kondensat. Przeznaczony dla układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną, zdemineralizowaną lub o niskiej zasadowości, w których para nie ma bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.

 

EPUROCET P 125

Preparat organiczny o właściwościach lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa nie tylko kotła i zbiornika wody zasilającej, ale również instalacji para-kondensat. Został zaprojektowany szczególnie w celu zabezpieczania kotłów na okres ich postoju, może jednak być również stosowany do uzdatniania wody zasilającej pracujące układy parowe, w których para nie ma bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.

 

EPURODOS P 150 S

Preparat mineralny nie zawierający składników lotnych. Kompletna ochrona antykorozyjna i antyosadowa odcinka zasilającego i kotłowego. Przeznaczony dla układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną, zdemineralizowaną lub zdekarbonizowaną. Produkt jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

 

EPUROCET W 300 (dawniej Cetamina F3110)

Preparat organiczny zapewniający kompletną ochronę antykorozyjną i antyosadową. Przeznaczony do układów kotłów wodnych wysoko i niskoparametrowych zasilanych wodą zmiękczoną lub zdemineralizowaną oraz do zamkniętych obiegów chłodniczych. Jest zalecany do stosowania w instalacjach, w których woda ma kontakt ze stalą czarną, miedzią i jej stopami lub stalą nierdzewną. Nie można stosować produktu w instalacjach zawierających aluminium lub jego stopy.

 

EPUROCET W 320 (dawniej Cetamina F365)

Preparat organiczny zapewniający kompletną ochronę antykorozyjną i antyosadową. Przeznaczony do układów kotłów wodnych wysoko i niskoparametrowych zasilanych wodą zmiękczoną lub zdemineralizowaną oraz do zamkniętych obiegów chłodniczych. Zalecany jest do stosowania w instalacjach, w których woda ma kontakt z aluminium i jego stopami.

 

EPURODOS HSW 0800

Preparat mineralny o działaniu antykorozyjnym i antyosadowym stosowany do uzdatniania układów zasilanych wodą zmiękczoną, zdekarbonizowaną lub zdemineralizowaną zawierających stal czarną, miedź i jej stopy. Przeznaczony dla układów kotłów wodnych wysoko i niskoparametrowych oraz do ochrony wtórnych obiegów ciepłowniczych rozprowadzających gorącą lub przegrzaną wodę dla celów użyteczności publicznej. Umożliwia również usuwanie osadów z pracujących instalacji bez ich zatrzymywania.

 

EPUROCET E 520

Preparat organiczny o działaniu antykorozyjnym oraz przeciwdziałający tworzeniu się kamienia, osadów trudnorozpuszczalnych soli i zatorów zawiesiny. Przeznaczony do wyparnych układów chłodniczych zasilanych wodą zmiękczoną lub o średniej twardości.

 

EPUROCET E 540

Preparat organiczny o działaniu antykorozyjnym oraz przeciwdziałający tworzeniu się kamienia, osadów trudnorozpuszczalnych soli i zatorów zawiesiny. Przeznaczony do wyparnych układów chłodniczych zasilanych wodą o średniej twardości lub twardą.

 

EPURODOS E 516

Preparat o działaniu antykorozyjnym i antyosadowym przeznaczony do stosowania w zamkniętych i półotwartych układach chłodniczych. Skutecznie zabezpiecza nie tylko elementy wykonane ze stali, ale również z miedzi i jej stopów. Może być stosowany równolegle z dodatkami przeciwzamarzającymi, takimi jak np.: glikol etylenowy.

 

EPUROBIO 600

Biocyd przeznaczony do instalacji przemysłowych. Skutecznie zapobiega rozwojowi alg, grzybów i bakterii. Dodatkowo posiada właściwości powierzchniowo czynne i utrzymuje powierzchnie instalacji w czystości.

 

EPURODOS ROC 0582

Efektywny antyskalant przeznaczony dla urządzeń odwróconej osmozy. Może być stosowany w instalacjach, w których urządzenia odwróconej osmozy produkują wodę przeznaczoną do spożycia.

 

EPURODOS ROC 0136

Przeznaczony jest do redukowania wolnego chloru w wodzie zasilającej urządzenia odwróconej osmozy. Może być stosowany w instalacjach, w których urządzenia odwróconej osmozy produkują wodę przeznaczoną do spożycia.

 

EPUROCET TV45

Produkt do korekty odczynu pH