Agregaty chłodnicze i dry-coolery

Agregaty chłodnicze – to urządzenia służące do uzyskania medium o obniżonej temperaturze wykorzystywanego w procesie produkcji lub do chłodzenia pomieszczeń. Rozróżniamy agregaty z bezpośrednim odparowaniem i wytwornice wody lodowej (chillery). Coraz częściej znajdują również zastosowanie suche chłodnice cieczy tzw. dry-coolery ze względu na zwracanie coraz większej uwagi na koszty eksploatacji (energia elektryczna).

Firma Termo Technika oferuje klientom nie tylko dostawę urządzeń chłodniczych ale również dobór właściwej technologii dostaosowanej do potrzeb. Zajmujemy się zarówno systemami klimatyzacji, ale przede wszystkim instalacjami chłodniczymi w zakładach przemysłowych – chłodzenie form wtryskowych, urządzeń elektrycznych, schładzanie wody powracającej z produkcji.

Zakres dostaw :

  • agregaty wody ziębniczej – woda lodowa wykorzystywana do klimatyzacji pomieszczeń oraz w zakładach produkcyjnych
  • system freecooling – systemy odzysku darmowego chłodu z powietrza zewnętrznego są oferowane jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe dla agregatów chłodniczych o wydajności ziębienia od 80 do 1200 kW. Praktycznie funkcja free-coolingu jest realizowana przy użyciu dodatkowego wymiennika ciepła oraz trójdrogowego zaworu regulacyjnego. W ofercie firmy znajdują się również urządzenia pozwalające na realizację procesu darmowego chłodzenia dla istniejących na obiekcie agregatów chłodniczych nie wyposażonych w taki system.
  • wieże chłodnicze
  • chłodnice wentylatorowe
  • schładzacze cieczy tzw dry-coolery
  • pompy ciepła, również z odwracalnym obiegiem chłodniczym pracujące w funkcji grzanie/chłodzenie